
Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na “wieczną szychtę” w dniu 11 maja 2026 r. Naszego Kolegi Jasia Kłębka.
Jasiu był znany w środowisku SITG w całym kraju, uczestnicząc w spotkaniach
organizowanych przez ZG i Oddziały. Mimo rozlicznych obowiązków zawodowych zawsze był w SITG aktywny i swoje społeczne zadania wykonywał wzorowo.
Od rozpoczęcia pracy zawodowej był członkiem SITG. Działał w swoich Zakładowych
Kołach SITG. Od początku lat 80 – tych ubiegłego wieku, aż do 2023 roku pełnił różne funkcje w Zarządzie Oddziału SITG we Wrocławiu. Jan Kłębek był zastępcą sekretarza Oddziału we Wrocławiu przez 2 kadencje w latach 1983–1990, potem wiceprezesem Oddziału w latach 1990–1995. Najdłużej pełnił funkcję Skarbnika Oddziału we Wrocławiu od 1995 do 2023 roku. Przed trzema laty skończył działalność społeczną z uwagi na postępującą chorobę.
Cześć Jego pamięci!