Ważne wieści
zobacz w naszej galerii
W naszej galerii
zobacz w naszej galerii

Szczegóły wiadomości:

Wyprawa tatrzańska 2011

Niemal równolegle do opisywanego poprzednio, turnieju tenisa ziemnego, z początkiem (2 do 6) lipca, Główna Komisja do Spraw Turystyki i Rekreacji objęła patronat nad czternastą wyprawą w Tatry, w której uczestniczyło 41 osób, w tym 11 z Oddziału SITG Lublin i 30 z Oddziału Tarnobrzeg, w tym pięcioro uczestników, którzy w naszych wyprawach brali udział po raz pierwszy.

20110707_1 20110707_2 20110707_3

Przewodniczący Głównej Komisji do Spraw Turystyki i Rekreacji, Janusz Cichowski tak oto opisuje te wydarzenia:
[…] Wyjechali na szczyt pierwszym kursem. O dziwo – nie było prócz nich więcej chętnych na eskapadę w tym kierunku i wszyscy zmieścili się do jednego wagonika. Na górze - zgodnie zresztą z informacjami telewizyjnymi, leżała warstwa kilkunastu cm śniegu i dosyć mocno wiało. Co bardziej płochliwi uznali, że nie ma sensu wystawiać się na działanie wiatru i zdecydowali się na powrót. Niektórzy chcieli poczekać, ale jak po chwili ogłoszono zawieszenie kursów z powodu dużego wiatru, to nawet nie dopili kawy i szybko zjechali na dół.  […]
Zapraszamy do pełnej lektury tekstu okraszonego fotoreportażem z wyprawy, które to znajdziecie Państwo w pdf Reminiscencjach z wyprawy tatrzańskiej 2011.